Szkolny Budżet Uczniowski

Miło nam poinformować, że Rada Rodziców rozpoczyna akcję pt SZKOLNY BUDŻET UCZNIOWSKI”.

Inicjatywa polega na tym, że Rada Rodziców oddaje do dyspozycji uczniów część swojego budżetu tj. 4000 zł. Dzięki temu każdy z uczniów będzie mógł samodzielnie lub w grupie zgłaszać propozycje projektów, a potem decydować w głosowaniu na co te pieniądze zostaną przeznaczone.

Inicjatywy mogą dotyczyć inwestycji (np. remonty, prace ogrodowe), zakupów (np. wyposażenie klas, świetlicy, biblioteki) lub organizacji wydarzenia (np. impreza, dodatkowe zajęcia).

Koszt szacunkowy jednego projektu nie może przekraczać 2 000 zł. Autor lub autorzy projektu powinni wybrać sobie opiekuna projektu, np. rodzica lub nauczyciela, który będzie im pomagał przy tworzeniu wniosku. Zgłoszenie projektu odbywa się na przygotowanym wniosku do 13 marca 2023 roku. Wniosek należy dostarczyć do Biblioteki szkolnej. Wniosek musi być poparty podpisami co najmniej 15 uczniów szkoły.

Ocena merytoryczna i formalna projektów zostanie przeprowadzona przez Zespół Szkolnego Budżetu Uczniowskiego w skład której wejdą: przedstawiciele Dyrekcji, Nauczycieli oraz Rady Rodziców. Projekty zgodne z wymaganiami merytorycznymi i formalnymi przechodzą do etapu wyborów i można promować je wśród społeczności szkolnej. Zwycięski projekt zostanie wyłoniony w wyniku głosowania powszechnego wśród uczniów, które odbędzie się w dniach 30-31 marca 2023 roku. Ogłoszenie listy projektów skierowanych do realizacji nastąpi do 6 kwietnia br.

Liczymy na aktywne uczestnictwo w projekcie Dzieci, Rodziców i Nauczycieli. Razem możemy więcej!!!

Data dodania: 2022-07-05 19:26:04
Data edycji: 2023-02-27 14:08:41