"Europejskie Dni Dziedzictwa #EDD to wyjątkowy czas w skali Europy na pokazanie, spotkanie i doświadczenie dziedzictwa i kultury. Tak też było w naszej szkole. Na to wydarzenie przygotowałyśmy projekt pt. „To szata zdobi człowieka a muzyka porywa do tańca - od pokoleń”. Inspirując się twórczością Zofii Stryjeńskiej, która malowała w sposób radosny sceny z życia polskiej wsi: od ciężkiej pracy po obrzędy, rzemiosło oraz tance ludowe i narodowe (które są wpisane na krajową listę dziedzictwa niematerialnego) a były zwieńczeniem wysiłku w pięknych strojach. To wszystko pokazałyśmy na naszej wystawie. Aby powstał piękny strój potrzeba wiele pracy.... Jedną z metod zdobienia tkanin był druk stempelkowy, którego uczniowie doświadczyli na lekcji plastyki lub na warsztatach outdoorowych przy wystawie. Poznali historię i funkcję - czasami magiczną instrumentów ludowych z różnych regionów np. na Kaszubach magiczne funkcje pełnił ryńczyk, kołatki, klekotki i diabelskie skrzypce, które miały odstraszać złe moce.
Instrumenty obrzędowe jak berło marszanda, bębenek kurpiowski, dudy wielkopolskie- które są wpisane na krajową listę dziedzictwa niematerialnego. Instrumenty pasterskie, które były forma komunikacji między pasterzami a zwierzętami. Dzwony, które alarmowały na trwogę: pożar lub burzę. Na lekcji muzyki czniowie poznali tańce ludowe i narodowe. Przy wystawie doświadczyli kilka kroków tańca np. krakowiaka oraz wykonali skok/ taniec na wysoki len.
Dzięki uprzejmości pana Bogusława Olszonowicza powstał piękny film z realizacji tego wydarzenia w naszej szkole. "
Dzieje chemii i przemysłu chemicznego biegną dalej naprzód! W tej dziedzinie nie ma ani stacji końcowej, ani stanu nasycenia, ani skrzepnięcia fali wielkiej ewolucji.