Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

    W dniu 26 kwietnia 2023 roku, w Szkole Podstawowej w Kowalach odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym pod patronatem Wójta Gminy Kolbudy Pana Andrzeja Chruścickiego. Organizatorami wydarzenia były Szkoła Podstawowa w Kowalach oraz Komenda Powiatowa Policji w Pruszczu Gdańskim. W zmaganiach wzięły udział drużyny: Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Pręgowie, Zespołu Kształcenia i Wychowania w Bielkówku oraz Szkoły Podstawowej w Kowalach. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kowalach Pani Sabina Leyk – Kania powitała przybyłych uczestników turnieju i ich opiekunów. Przedstawiła sędziów oceniających zmagania zawodników przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim oraz nauczycieli.

    Po sprawdzeniu testów i przeprowadzeniu egzaminu praktycznego do dalszych eliminacji powiatowych, które odbędą się 9 maja 2023roku w Cedrach Wielkich, zakwalifikowała się Szkoła Podstawowa w Kowalach. Rywalizacja odbywała się w dwóch grupach wiekowych 10 - 12 lat i 12 - 14 lat. Klasyfikacja w kategorii 10-12 lat : I miejsce Szkoła Podstawowa w Kowalach II miejsce Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Pręgowie Klasyfikacja w kategorii 12-14 lat: I miejsce Szkoła Podstawowa w Kowalach II miejsce Zespół Kształcenia i Wychowania w Bielkówku III miejsce Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Pręgowie W rywalizacji indywidualnej najlepsi okazali się: Franciszek Nowak ze Szkoły Podstawowej w Kowalach (grupa młodsza) oraz Mikołaj Robak ze Szkoły Podstawowej w Kowalach (grupa starsza). Turniej przebiegał w atmosferze zdrowej rywalizacji, a dzięki wsparciu finansowemu Gminy Kolbudy zostały ufundowane upominki oraz dyplomy.

    Uroczyste wręczanie nagród odbyło się z udziałem: Wójta Gminy Kolbudy Pana Andrzeja Chruścickiego, Zastępcy Wójta Pani Anity Richert – Kaźmierskiej, przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim oraz Dyrektora Szkoły Pani Sabiny Leyk – Kania.

Data dodania: 2023-04-29 11:41:41
Data edycji: 2023-04-29 11:46:11
Ilość wyświetleń: 43

Dzieje chemii i przemysłu chemicznego biegną dalej naprzód! W tej dziedzinie nie ma ani stacji końcowej, ani stanu nasycenia, ani skrzepnięcia fali wielkiej ewolucji.

Eugeniusz Kwiatkowski
Gmina Kolbudy
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook