marzec 2023

Mitologia Kaszubska

Z okazji Dnia Jedności Kaszubów obchodzonego dnia 19-go marca powstała wystawę dotyczącą Mitologii Kaszubskiej. Zadaniem przedstawionych postaci była ochrona przed niebezpieczeństwem, przestrzeganie i opiekowanie się ludnością kaszubską. Wspieranie w słabościach, wzmacnianie silnego charakteru, wpojenie zasad funkcjonowania/współistnienia z przyrodą. Zwizualizowanie lęków i oswojenie z tym co nieznane. Podział demonów był na leśne, domowe, wodne, polne. Zwieńczeniem wystawy oraz zajęć przy niej jest film animacji poklatkowej przygotowany przez nauczycieli oraz uczniów naszej szkoły.

Data dodania: 2024-05-23 12:44:04
Data edycji: 2024-10-15 19:52:12