Mitologia Kaszubska - Szkoła Podstawowa w Kowalach

Mitologia Kaszubska

Z okazji Dnia JednoÅ›ci Kaszubów obchodzonego dnia 19-go marca powstaÅ‚a wystawÄ™ dotyczÄ…cÄ… Mitologii Kaszubskiej. Zadaniem przedstawionych postaci byÅ‚a ochrona przed niebezpieczeÅ„stwem, przestrzeganie i opiekowanie siÄ™ ludnoÅ›ciÄ… kaszubskÄ…. Wspieranie w sÅ‚aboÅ›ciach, wzmacnianie silnego charakteru, wpojenie zasad funkcjonowania/wspóÅ‚istnienia z przyrodÄ…. Zwizualizowanie lÄ™ków i oswojenie z tym co nieznane. PodziaÅ‚ demonów byÅ‚ na leÅ›ne, domowe, wodne, polne. ZwieÅ„czeniem wystawy oraz zajęć przy niej jest film animacji poklatkowej przygotowany przez nauczycieli oraz uczniów naszej szkoÅ‚y.

Data dodania: 2024-05-23 12:44:04
Data edycji: 2024-05-26 20:41:25

Dzieje chemii i przemysÅ‚u chemicznego biegnÄ… dalej naprzód! W tej dziedzinie nie ma ani stacji koÅ„cowej, ani stanu nasycenia, ani skrzepniÄ™cia fali wielkiej ewolucji.